Salasilah Guru

PERJALANAN KESENIAN KOMPANG EZHAR KEPADA CIKGU JALALUDDIN BIN MASOT

Dari Pulau Bentan Sumatra Indonesia
[Allahyarham] PAKGURU KANG MUNAJI BIN MUHAMAD
Bawa ke Bukit Raden Mas Singapura dan dipelajari oleh
[Allahyarham] PAKGURU KANG JASMAN BIN ABDUL RAHMAN
diturunkan kepada
[Allahyarham] PAKGURU HAJI RAMLI BIN HAJI DAWAM
Bawa ke Kampung Sungai Duyung Melaka & Kampung Chendana Kuala Lumpur
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Puah Seberang
2. Kampung Chendana
3. Kampung Nakhoda
1. Cikgu Abdul Rahman Bin Yim
2. Cikgu Muhamad Bin Yim
3. Cikgu Jaafar Bin Mardan
4. Cikgu Alias Bin Md Ariff
5. Cikgu Jaafar Muhamad
6. Cikgu Abdul Rahman Muhamad
7. Cikgu Haji Jalal Bin Haji Taip
8. Cikgu Mariam Binti Salleh
9. Cikgu Mohd Noh Bin Jalil
PAKGURU ABDUL RAHMAN BIN YIM
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Limau Pantai Dalam
2. Kampung Semerah Padi
1. Cikgu Zakaria Bin Mohamad
2. Cikgu Rasol Bin Abdullah
3. Cikgu Omar Bin Abd Rahman
4. Cikgu Mastor Bin Othman
CIKGU ZAKARIA BIN MOHAMAD
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Teluk Gadong Klang
2. Kampung Batu
3. Pandamaran Jaya
1. Cikgu Norizam Bin Aminuddin
2. Cikgu Norshamsudin Bin Mohd Nor
3. Cikgu Baharuddin Bin Haji Abu Bakar
4. Cikgu Yahya Bin Nawawi
5. Cikgu Katan Bin Pendek
6. Cikgu Othman Kamal Bin Hassin
CIKGU NORIZAM BIN AMINUDDIN
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Pasir Tuntung
2. Kampung Tampoi Banting
3. Kampung Sungai Udang
4. Kampung Bukit Naga
5. Kampung Api-Api
6. Tanjung Sepat
7. Batu Tiga
1. Cikgu Zainal Kamaruddin Bin Kassim
2. Cikgu Jakiran Bin Jacomah
3. Cikgu Zainul Abidin Bin Kassim
4. Cikgu Haji Albakri Bin Haji Alias
5. Cikgu Abdul Wahid Bin Ibrahim
6. Cikgu Hamli Bin Zamzam
CIKGU ZAINAL KAMARUDDIN BIN KASSIM
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Puah RT
2. Kampung Sri Kundang
3. Taman Koperasi Polis Fasa 2
4. Taman Melati Generasi 1
5. Taman Melati Generasi 2
6. Taman Cheras Perdana
1. Cikgu Jalaluddin Bin Masot
2. Cikgu Mohd Hafidz Bin Zaimar
3. Cikgu Kamarul Asriaizat Bin Kamaruzaman
4. Cikgu Azman Arif Bin Ramli
CIKGU JALALUDDIN BIN MASOT
Cawangan Yang Di Khatamkan Anak Murid Dilahirkan
1. Kampung Melayu Wira Damai 1. Cikgu Mohamad Noor Bin Mohamad Amin